Loading...

Federal Mermer

Doğal taşlarda gizlenmiş güzellikler, insanoğlunun yaratıcı zekasıyla birleşip, gün ışığına çıktı ve yaşamı renklendirdi.

Dünyanın en eski mermer üreticisi olan Anadolu insanı, Anadolu’nun zengin renk ve dokudaki mermer rezervlerini, tarih boyunca insanlığın hizmetine sundu. Anadolu taşları ile oluşturulan yapılar, anıtlar bugün bile insanlık tarihinin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

Ülkemizde 5,3 milyar m3 olduğu tahmin edilen mermer rezervleriyle, mermer üretimi açısından dünyada lider olmaya aday.

Federal Group ülkemizde bulunan bu potansiyeli değerlendirmek ve Anadolu geleneğini sürdürmek amacı ile 1998 yılında federal mermer adıyla bu sektöre yatırım yapmaya karar vermiştir.

Kurulduğu tarihten bugüne kadar çeşitli uluslararası fuarlara katılan Federal Mermer, dünya piyasasının isteklerini yakından izlemiştir. Elinde bulundurduğu ürün portföyünü bu doğrultuda geliştirerek, müşterileri için daha fazla seçenek sunmayı başarmıştır.

Biz Kimiz

Misyonumuz

Her yıl katıldığımız uluslararası fuarlarda markamız adını yakışır, kusursuz ürünlerimizi dünya piyasasına sunuyoruz. Sahip olduğumuz misyonun farkında olarak hareket ediyor, bünyemize kattığımız son teknoloji ürünü makinelerle yatırımlarımıza devam ederek haklı başarımızın gerekenlerini yerine getiriyoruz

Vizyonumuz

Federal Mermer olarak biz, mermerin görsel ihtişamını kalitesiyle birleştirerek üretiminin %80’ini ihraç ediyoruz.İş Hacmindeki başarımızı kendimizi sürekli geliştiren kurumsal yapımızla taçlandırıyoruz. Bu yüzden 30’u aşkın ülkenin mermerdeki tercihiz

Neden Biz

% 80 İhracat Kapasitesi
30’u Aşkın Ülkeye Erişim
1.000.000 m² Yıllık Üretim
Sektöründe Lider Marka

Kurumsal

Uygulanan kalite sistemiyle tüm prosesleri kontrol altına alarak, müşterilerimize hatasız ürünler sunmaktadır. Bu ürünler, imalat ve seleksiyonda gösterilen titzlikle, dünyanın beğenisini kazanmış dev projelerde yer almaktadır. Federal Mermer, üretimde verimliliğin, miktar kaygısı olmaksızın, pazarın ve müşteri talebinin değerlendirildiği, sürekli iyileştirme anlayışına bağlı olarak, iyi bir çalışma ortamında sağlanabileceğine inanmaktadır.

Günümzde yapmış olduğumuz üretimin yüzde 80’ini ihraç eden Federal Mermer Anadolu mermerinin dünyaya tanıtılması ve sunulması konusunda önemli bir rol almıştır. Geçmişin zengin mirasını hatasız üretimiyle, gelecek nesillere aktarmayı sürdürmeyi hedeflemiştir.

Federal Mermer, taş ile insan arasındaki binlerce yıllık uyumun gelecekte de süreceğine ve insan eliyle yükselen çağdaş kentlerin bu topraklardan çıkarılan mermerin öyküsü ile yeni nesillere taşınacağına inanmaktadır.

Federal Mermer,, 1998 yılında Bilecik’te 10.000 m2’si kapalı olmak üzere,70.000 m2’lik alana, en son avrupa teknolojisi ile kurulan modern fabrikasında; 3 adet 80 lamalı katrak, 9 adet ST, plaka hattı, fayans hattı, serbest silim hattı, 3 adet yatay yarma, ? adet köprü kesme, 4 adet kafa kesme, alın pah cila makinesi, yan kesme makinesi, bantlı dilme makinesi ve modern bir arıtma tesisinden oluşan makine parkı ile kaliteli ürün ve hizmet üretme imkanına sahiptir.

Bloklar, tesislerimizde 80 lamalı katraklarda kesilerek plaka haline getirilmekte ve günlük kapasitesi 1300m2 oln, 24 kafalı plaka hattında cilalanmaktadır. Son olarak da müşteri istekleri doğrultusunda, köprü kesme makinelerinde istenilen boyutlarda işlenmektedir. ST’lerde kesilen bloklardan elde edilen stripler serbest slim hattında ebatlı ürün olarak üretilmektedir.

Ana politakası müşteri memnuniyeti üzerine kurulan Federal Mermer bu politikasını sahip olduğu en son teknolojiyle birleştirerek, kısa sürede sektörün önde gelen firmaları arasına girmiştir.

Federal Mermer, yıllık 1.000.000 m2 üretim kapasitesi ile kurulduğu günden bu yana, hızlı gelişim göstermiştir. Artan müşteri taleplerini karşılayabilmek için, ocaklarında ve fabriklarında yeni makine yatırımlarına girmiş, planladığı yatırımları gerçekleştirmek için çalışmalarını hızlandırmıştır.

Federal mermer, yeni yatırımlarla büyüyerek, her pazara hitap eden geniş taş çeşidine sahip olmak istemektedir.